Polski
firma
oferta
monitoring
zastosowanie
kontakt
promocje
Sklep
Imię i nazwisko *:
E-mail *:
Telefon:
Treść *:
* - pole wymagane
Z A S T O S O W A N I E


Czy mieszkamy bezpiecznie ?

Wzrastająca z roku na rok fala przestępstw, a w szczególności włamań i kradzieży budzi powszechny niepokój i stwarza poczucie zagrożenia.
Działania policji w walce z włamywaczami są oceniane jako niewystarczające i mało skuteczne. Nie jest to tylko ocena działania policji w Polsce - podobne opinie można usłyszeć praktycznie we wszystich krajach na świecie.
Efektem przestęmpstw są straty sięgające w skali światowej wielu miliardów dolarów rocznie. Nie jest to tylko wartość skradzionych dóbr - zniszczenia jakie powoduje przy włamaniu złodziej mogą przewyższyć wartość łupu.
Wszystko to skłania do poszukiwania skutecznych sposobów ochrony dobytku. Z istniejących rozwiązań, najskuteczniejsze wydaje się zainstalowanie elektronicznego systemu alarmowego.


Komu jest potrzebny system alarmowy ?

Nie jest prawdziwa opinia, że konieczność instalacji systemu alarmowego zachodzi tylko tam, gdzie przechowywane są przedmioty o dużej wartości. Tak naprawdę, to każdy w ciagu swojego życia zgromadził coś, co warte jest ochrony.
Złudne jest również poczucie bezpieczeństwa, opierające się na założeniu, że okradane są tylko mieszkania ludzi bogatszych od nas.
Jeżeli nasze mieszkanie zostanie okradzione, w ciągu kilku minut możemy stracić dorobek wielu lat pracy. Często także tracimy przedmioty, które mają dla nas wyjątkową wartość osobistą np. pamiątki rodzinne. Nawet, jeżeli straty nie będą duże, sama świadomość, że obca osoba mogła bezkarnie plądrować nasz dom, nie pozwoli nam szybko zapomnieć o włamaniu.
Ogień jest kolejnym, ogromnym zagrożeniem nie tylko dla naszego dobytku. W pożarze możemy stracić najbliższe osoby.
Żaden system alarmowy nie potrafi zapobiec powstaniu pożaru. Może jednak, dzięi wczesnej sygnalizacji, uratować komuś życie i ograniczyć straty materialne do minimum.

Jest to kombinacja kilku urządzeń: czujek, centrali alarmowej oraz sygnalizatorów. Zainstalowanie w wyznaczonych miejscach gwarantują niezawopdną pracę przez wiele lat. Niezauważalne w codziennym życiu, czekają na te kilka chwil, kiedy mają okazję udowodnić swoją przydatność.
Nasze domy, sklepy czy biura podzielone są na pomieszczenia. Każde z nich może być zabezpieczone oddzielną czujką. Od nas zależy, które pomieszczenia chcemy ochraniać i w jaki sposób, a instalator pomoże dobrać właściwe rozwiązanie.
Istnieją dwa podstawowe tryby pracy czujek i centrali alarmowej:


Co to jest system alarmowy ?

Linie alarmowe, właczane w stan dozoru na czas, kiedy w pomieszczeniu nikt nie przebywa. To rozwiązanie jest wykorzystywane do podłączenia czujek ruchu pasywnej podczerwieni (PCP).
Linie całodobowe - czynne przez cały czas, zapewniają ochronę rónież wtedy, gdy przebywamy w pomieszczeniu. Przykładami wykorzystywania takich linii mogą być czujki pożarowe czy też czujki inercyjne, ochraniające drzwi i okna.


Wybór instalatora.

System alarmowy musi być dopasowany do wymagań użytkownika. Tak jak nie ma dwóch mieszkań identycznych, tak samo systemy alarmowe różnią się od siebie. Prawidłowy wybór urządzeń i ich montaż zgodnie z wszystkimi prawidłami sztuki to zadania dla instalatora. Do niego należy ocena stopnia zagrożenia dla poszczególnych pomieszczeń i zaproponowanie odpowiedniej metody zabezpieczenia.
Instalator powinien być osobą do której mamy pełne zaufanie. Musi znać dobrze urządzenia, które instaluje i mieć doświadczenie zawodowe.
Jego rola nie kończy się tylko na zainstalowaniu systemu. Do jego obowiązków należy także przeszkolenie wszystkich użytowników systemu, pomoc w razie problemów z obsługą i regularne dokonywanie przeglądów instalacji.
Instalator może zaproponować podłączenie systemu alarmowego do stanowiska monitorowania alarmów. Takie rozwiązanie gwarantuje szybką interwencję grupy patrolowej w razie zagrożenia.
START+ - wszystko czego potrzebujesz - portrety na zamówienie